Zimowe strzelanie
Różne
Wpisany przez A.Sarbinowski
wtorek, 02 lutego 2016 11:27

strzelanie29 stycznia, już po raz 14-sty, uczniowie szkół z terenu gminy Krobia spotkali się podczas Gminnych Mistrzostw w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego, udowadniając tym samym, że zimowe ferie są doskonałą okazją nie tylko do wypoczynku, ale również do sportowo-strzeleckiej rywalizacji. Tegoroczne mistrzostwa, których głównym organizatorem byli: Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Krobi oraz Gmina Krobia, odbyły się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi, a nad ich przebiegiem czuwali sędziowie z powiatowych struktur LOK w Gostyniu. Łącznie do strzeleckiej rywalizacji stanęło 54 zawodników, którzy rywalizowali w kategoriach tak indywidualnych, jak i grupowych. Warto podkreślić, że prócz uczniów, "za broń chwycili" również tego dnia nauczyciele, przedstawiciele Bractwa Kurkowego w Krobi, radni Rady Miejskiej w Krobi, gminni urzędnicy oraz członkowie Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Krobi. Ostatecznie, w kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła drużyna ZSPiG w Pudliszkach przed zespołami z Krobi i Starej Krobi. W grupie uczniów gimnazjów najcelniej strzelali również reprezentanci ZSPiG w Pudliszkach, wyprzedzając gimnazjalistów ze Starej Krobi i Krobi, którzy stanęli odpowiednio na drugim i trzecim stopniu podium. W klasyfikacji generalnej szkół zwyciężyli uczniowie z Pudliszek, w ręce których powędrował tym samym "Puchar przechodni mistrzostw". W "Wielkim finale" imprezy zwyciężyła z kolei drużyna Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Krobi, a na kolejnych miejscach uplasowały się odpowiednio reprezentacje: ZSPiG w Pudliszkach, Rady Miejskiej w Krobi, Bractwa Kurkowego w Krobi, klasy wojskowej ZSOiZ w Krobi oraz Urzędu Miejskiego w Krobi. Indywidualnie, w poszczególnej klasyfikacji, najlepsze wyniki uzyskali:
- uczennice szkół podstawowych-Sara Kreczmer (ZSPiG w Krobi),
- uczniowie szkół podstawowych-Kacper Sowiński (ZSPiG w Pudliszkach),
- uczennice gimnazjum-Julia Frączak (ZSPiG w Krobi),
- uczniowie gimnazjum-Rafał Wołos (ZSPiG w Pudliszkach),
- grono pedagogiczne-Ewa Nele (ZSPiG w Starej Krobi)
Najlepszym zawodnikiem "Wielkiego finału" została Milena Dziedzic, reprezentująca klasę wojskową ZSOiZ w Krobi, która zdobyła 89 na 100 możliwych punktów. Podczas zawodów wyłoniono również najlepszego zawodnika w kategorii karabinka sportowego, którym został Ziemowit Żołędziowski z Krobi. Podczas imprezy zaprezentowali się również żołnierze 6 Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych w Śremie oraz miłośnicy krótkofalarstwa - m.in. twórcy Radiowego Biskupiańskiego Szlaku, których stoiska mógł odwiedzić każdy z jej uczestników. Kolejne Gminne Mistrzostwa w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego przeszły do historii. Ich zwodnicy zapewniają jednak, że nie spoczną na przysłowiowych laurach i już niebawem zaczynają strzeleckie treningi, by w przyszłorocznej - jubileuszowej edycji imprezy, zaprezentować się jeszcze lepiej.