Konkurs literacko-plastyczny „Moja gmina- mój dom”
„Moja gmina- mój dom”-tak brzmiał temat gminnego konkursu literackiego- plastycznego, który w tym roku związany był z 25-leciem obchodów Samorządu Terytorialnego Gminy Krobia, a zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi oraz Gminę Krobia. 12 listopada 2015 r. po raz 16. odbyło się podsumowanie konkursu w Gminnym Centrum Kultury. Przybyłych gości oraz laureatów i ich opiekunów przywitała pani Agnieszka Wujek, która w imieniu jury odczytała protokół konkursu plastycznego.
Oceny prac plastycznych dokonali:Marek Ratajczyk (przewodniczący), Irena Kędziora i Agnieszka Wujek. Do oceny mieli 119 prac w kategorii: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Jury oceniając prace brało pod uwagę przede wszystkim: zgodność prac z tematem konkursu, ujęcie tematu przez uczestnika, wyobraźnię młodego artysty, walory plastyczne prac oraz rodzaj wykorzystanych technik i narzędzi do wykonania pracy.
Laureaci w konkursie plastycznym otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Prace literackie w kategoriach poezja i proza oceniało jury w składzie: Zbigniew Gordziej (przewodniczący) oraz Maria Szpurka dyrektor BPMiG w Krobi. Pani Maria przypomniała wszystkim że pierwszy konkurs literacko-plastyczny odbył się w 2000 roku pod hasłem „Moja Mała Ojczyzna w III Tysiącleciu”
Konkurs literacki podsumował pan Zbigniew Gordziej, który przekazał uczestnikom wiele cennych wskazówek dotyczących zatytułowania utworów poetyckich, w których powinny się znaleźć sugestywne metafory, piękne słowa tworzące piękne zdania. Autorzy powinni pamiętać, że tytuł utworu jest jego integralną i istotną częścią i nie powinien być jednoznaczny z tematem konkursu.
Nagrodami w konkursie literackim były talony, do zrealizowania w sklepie „Notka”. Za I miejsce laureat otrzymał talon o wartości 100zł, za II miejsce 80zł, III 60zł i wyróżnienie 50zł.
Dyplomy i nagrody wręczali: burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, radny Hieronim Urbański,
przewodniczący konkursu literackiego Zbigniew Gordziej, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi Agnieszka Wujek oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krobi Maria Szpurka.
Nagrodzeni uczniowie:
W kategorii poezja
Szkoły podstawowe
I nagroda – Jędrzej Hądzlik z ZSPiG w Krobi za wiersz „ Niezwykła kraina” opiekun Hanna Hoska.
II nagroda – Aleksander Chudy z ZSPiG w Starej Krobi za wiersz „A w sercu mym”opiekun Małgorzata Giera.
Wyróżnienie – Przemysław Hądzlik z ZSPiG w Pudliszkach za wiersz „Moja gmina- mój dom”
opiekun Dorota Worwa.
Szkoły gimnazjalne
III nagroda – Alicja Hądzlik z ZSPiG w Pudliszkach za wiersz „Widoki z Krobi” opiekun Sylwia Kosowicz.
III nagroda – Karina Żelichowska z ZSPiG w Pudliszkach za wiersz „Moje pola, łąki...” opiekun Sylwia Kosowicz.
Wyróżnienie – Matusz Kmiecik z ZSPiG w Pudliszkach za wiersz „Moja gmina” opiekun Sylwia Kosowicz.
W kategorii proza
Szkoły podstawowe
II nagroda – Nikola Bryl z ZSPiG w Krobi za utwór „Moja gmina-mój dom”opiekun Hanna Hoska.
III nagroda - Kacper Zaremba z ZSPiG w Pudliszkach za utwór „Moja gmina, mój dom”opiekun Dorota Worwa.
Wyróżnienie - Julia Śmierzchała z ZS w Gostkowie za utwór „Przeszłość i teraźniejszość”
opiekun Aleksandra Sarbinowska.
Szkoły gimnazjalne
II nagroda – Sławomir Głoskiewicz z ZSPiG w Pudliszkach za utwór „Mój wspaniały dom” opiekun Sylwia Kosowicz.
III nagroda – Jakub Bernad z ZS w Gostkowie za utwór „Walka o tradycje” opiekun Aleksandra Sarbinowska.
Wyróżnienie- Jagoda Giera z ZSPiG w Pudliszkach za utwór „Moja gmina mój dom” opiekun Dorota Worwa.
Wyróżnienie- Marcelina Ratajczyk z ZSPiG w Pudliszkach za utwór „Sen o Krobi”opiekun Sylwia Kosowicz.
W kategorii plastyka
Szkoły podstawowe klasy I-III jury przyznało 4 nagrody i 4 wyróżnienia.
Wyróżnienia:
Amelia Balcerek z ZSPiG w Krobi opiekun Hanna Hoska
Kamil Gill z SP Ciołkowo
Agnieszka Marcinkowska z ZSPiG w Krobi opiekun Maria Gembiak
Antonina Olejnik z ZSPiG w Krobi opiekun Maria Gembiak
Nagrody:
Oliwier Bąk z SP w Ciołkowie opiekun Justyna Knapp
Zofia Strugała z SP w Ciołkowie opiekun Justyna Knapp
Martyna Talarczak z ZSPiG w Krobi opiekun Hanna Hoska
Olga Żołędziowska z ZSPiG w Krobi opiekun Hanna Hoska
Szkoły podstawowe klas IV -VI jury przyznało 3 nagrody i 3 wyróżnienia.
Wyróżnienia:
Rafał Jernaś , Aleksandra Ławniczak, Igor Wałkiewicz ze ZSPiG w Krobi opiekun Dagmara Nawrocka.
Nagrody:
III miejsce Maria Kaźmierczak z ZSPiG w Krobi
II miejsce Marcin Marciniak z ZSPiG w Krobi
I miejsce Łukasz Glura z ZSPiG w Krobi
Opiekunką grupy jest Dagmara Nawrocka.
Szkoły gimnazjalne
Wyróżnienia:
Natalia Glapiak, Eryk Kędzia i Angelika Krzyżoszczak z ZSPiG w Krobi opiekun Dagmara Nawrocka.
Nagrody:
I miejsce Karina Żelichowska z ZSPiG w Pudliszkach opiekun Sylwia Żelichowska.
II miejsce Rozalia Zielińska z ZSPiG w Krobi opiekun Dagmara Nawrocka
III miejsce Wiktoria Sadowska z ZSPiG w Krobi opiekun Dagmara Nawrocka .
Szkoła ponadgimnazjalna
Wyróżnienie
Krystian Andrzejewski z ZSO i Z w Krobi opiekun Ewa Bajer
Odwiedza nas
Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.