poniedziałek 24 Cze 2024

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś” – rozstrzygnięty

To już kolejny listopad z naszym ukochanym pluszowym misiem. W tym roku dzieci brały udział w konkursie plastycznym pt.”Mój przyjaciel Miś”, który zorganizowany został w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczenia i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych.

 

 

Podsumowanie konkursu odbyło się w poniedziałek 25 listopada w dniu „urodzin” sympatycznego bohatera książek, który mimo upływu lat, nadal jest częścią dziecięcego świata. To najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka.  Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami,  wyklejanka, malowanka, prace przestrzenne itp. W konkursie udział wzięło 92  dzieci i wpłynęło 120 prac.

Zanim wręczono wszystkim dzieciom nagrody, nasi milusińscy wysłuchali kilka wierszyków o misiach z „Misiowej Biblioteczki”, która znajduje się w Oddziale dla dzieci i Młodzieży.

Wypożyczyć z niej można książeczki o misiach bajkowych i tych prawdziwych oraz zapoznać się z historią powstania pluszowego misia.

Prace zostały wyeksponowane w bibliotece i stanowią piękną dekorację nie tylko podczas uroczystości Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wystawę uzupełniają wiersze o misiach oraz pluszaki przyniesione przez dzieci.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.