poniedziałek 24 Cze 2024

Karnawałowe spotkanie z poezją


W środowe popołudnie, 8 lutego, odbył się drugi już Wieczorek Poetycki przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krobia. Styczeń i luty to przede wszystkim czas balów i zabaw, tak więc tematem przewodnim spotkania z poezją był karnawał i wszystko co  z nim związane. Wieczorek Poetycki rozpoczął się o godzinie 18.00. Na ten wyjątkowy czas, siedziba Koła Łowieckiego nr 20 „ Łowca” w Krobi, mieszczącego się w „ Pałacu na fosie”, zmieniła się w salę balową, udekorowaną balonami, serpentynami i karnawałowymi maskami. Nie zabrakło również balowych kreacji.

Wśród wierszy zaprezentowanych podczas spotkania, znalazły się utwory m.in. Wisławy Szymborskiej, Władysława Broniewskiego czy Edwarda Stachury. Poezję wzbogaciły znane i popularne piosenki oraz  utwory muzyczne. Wśród nich nie mogło zabraknąć takich przebojów jak Był raz bal Jerzego Połomskiego, Tango Milonga  Mieczysława Fogga czy piosenki Niech żyje bal Maryli Rodowicz.  W karnawałowy nastrój, oprócz bibliotekarek, wprowadziły widownię przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi - Apolonia Dykcik, Stefania Sprutta i Stefania Ratajczak, p.o. Sekretarza Gminy Krobia  Katarzyna Szablewska, radna Rady Miejskiej w Krobi Elżbieta Dopierała, opiekun Biblioteki Szkolnej w Pudliszkach Anna Przybył oraz uczennice Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi: Natalia Chuda, Oliwia Nowak, Karolina Jesiak, Agnieszka i Natalia Kapała.
Atmosfera podczas spotkania z poezją była wyjątkowa nie tylko za sprawą zaprezentowanych utworów poetyckich i muzycznych, ale przede wszystkim dzięki zgromadzonej widowni. To właśnie dla niej, jak również dla tych, którzy chcieli być a nie mogli, w najbliższej przyszłości, bo już wiosną, zorganizowany zostanie kolejny Wieczorek Poetycki.