piątek 24 Maj 2024

II Parada Żywych Książek

 

Już  po raz drugi ulicami miasta przeszedł barwny korowód Postaci Bajkowych w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom". Do korzystania z miejsko-gminnej biblioteki zachęcali mieszkańców miasta we wtorek 12 czerwca przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami” oraz przedszkola niepublicznego.

 

 

 

O godzinie 10 do przedszkola samorządowego przyszli zaproszeni goście z przedszkola niepublicznego aby udać się na wspólny spacer. Dzieci przebrane za przeróżne postacie z bajek powiewały radośnie bajkowymi chorągiewkami, grały na różnych instrumentach i wręczały ulotki zachęcające do korzystania z biblioteki. Kolorowy korowód przeszedł na rynek wzbudzając wśród mieszkańców zaciekawienie i uśmiech na twarzach. Delegacje wszystkich grup udały się do ratusza ,gdzie niecodziennych gości powitała pani sekretarz Katarzyna Szablewska. Okazało się , że dzieci wiedzą, że w gabinecie na piętrze  urzęduje burmistrz, który w ich przekonaniu niepodzielnie rządzi miastem, w czym pomagają mu pracownicy. Pani sekretarz poczęstowała dzieci cukierkami i wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia w gabinecie burmistrza. Po wizycie w ratuszu przedszkolacy podzielili się na grupy i przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego. W parkowej altanie dzieci wysłuchały wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima przeczytanego przez bibliotekarki.

Na zakończenie wszyscy ustawili się do grupowego zdjęcia które będzie wspaniałą pamiątką tego bajkowego dnia.

Dziękujemy rodzicom którzy wykazali się ogromną pomysłowością i oczywiście  znajomością literatury  w przygotowaniu kostiumów dla swoich dzieci.