poniedziałek 15 Lip 2024

Parada Żywych Książek

14 maja br. odbyła się V Parada Żywych Książek, którą zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Tego dnia, licznie zebrani mali miłośnicy książek z Przedszkola Samorządowego „Pod Świerkami”, wyruszyli sprzed przedszkola w barwnym korowodzie promując książkę, bibliotekę i czytelnictwo. Dzieci przebrane za bohaterów z książek i bajek przeszły ulicami miasta powiewając radośnie bajkowymi chorągiewkami,  grając na instrumentach muzycznych z okrzykami „Biblioteka na was czeka”, zachęcając wszystkich mieszkańców do czytania.

Czytaj więcej: Parada Żywych Książek

Zmiana godzin otwarcia biblioteki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi informuje, że od września nastąpi zmiana godzin otwarcia biblioteki.

Poniedziałek

9.00

-

19.00

Wtorek

9.00

-

19.00

Środa

9.00

-

19.00

Czwartek

9.00

-

19.00

Piątek

9.00

-

15.00

Sobota

9.00

-

13.00

Bal karnawałowy „Od bajki do bajki”

W piątkowe popołudnie 7 lutego br. w Pałacu na Wyspie Kasztelańskiej odbył się dziecięcy bal przebierańców zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi wspólnie z harcerzami.
Czytaj więcej: Bal karnawałowy „Od bajki do bajki”

Bajkowy bal karnawałowy

18 stycznia br. w Pałacu na Fosie bawiły się dzieci wraz z rodzicami podczas baliku karnawałowego zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krobi. Balik zaszczyciły wytworne królewny, hrabia, Indianka, wróżki, piraci i kolorowe biedroneczki. Dzieci miały przygotowane fantastyczne stroje, za co należy się ukłon w stronę rodziców i dziadków. Wszyscy bawili się wesoło w rytm skocznych melodii karnawałowych.

Czytaj więcej: Bajkowy bal karnawałowy

Balik dla dzieci

Karnawał to czas licznych bali i zabaw. Z myślą o najmłodszych 10 lutego biblioteka zorganizowała balik karnawałowy dla dzieci, który odbył się w Pałacu na Fosie. Na bal przybyła liczna gromadka dzieciaków i tych całkiem małych i nieco starszych. Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach. Można było spotkać księżniczki, królewny, wróżki, piratów, biedroneczki,motylki, konika oraz ulubione postacie z bajek i baśni.

 

Czytaj więcej: Balik dla dzieci